Aktualitātes

Daiņa Rožkalna izstāde “LĪDZĪBAS”

Daiņa Rožkalna Līdzības

2016. gada 27. augustā Džūkstes Pasaku muzejā Pasaku svētku ietvaros tika atklāta Daiņa Rožkalna izstāde “LĪDZĪBAS. Ilustrācijas akadēmiskajam tautasdziesmu izdevumam”.

Mākslinieka Daiņa Rožkalna vārds džūksteniekiem jau labi pazīstams no viņa ilustrāciju izstādes tautas pasakai “Kurbads”, kas nesen bija apskatāma Pasaku muzejā. Tagad Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve laipni aicina uz izstādi “LĪDZĪBAS”, kas veltīta Daiņa Rožkalna mūža darbam – 370 ilustrācijām, kas darinātas akadēmiskā izdevuma “Latviešu tautasdziesmas” sējumiem sadarbībā ar trīs paaudžu tautasdziesmu pētniekiem.

Izstādes pamatā ir stāsts par “Latviešu tautasdziesmu” ilustrācijām kā vienotu, pabeigtu mākslas darbu ciklu, kura tapšana dziļi sakņota mākslinieka personībā — viņa īpašajā folkloras, Latvijas dabas un kultūrvēstures izjūtā. Daiņa Rožkalna klātbūtni šajā stāstā apliecina viņa sarunu un sarakstes fragmenti ar tautasdziesmu izdevuma veidotājiem, kas ekspozīcijā papildina mākslinieka veidotos linogriezumus un tušas zīmējumus.

Izstāde izveidota 2015. gada novembrī uz Krišjāņa Barona 180. dzimšanas dienu Rīgā, Gaismas pilī, tālāk ceļojusi uz Latvijas Zinātņu akadēmiju, Limbažu muzeju un Mazsalacas pilsētas bibliotēku, no kurienes ierodas Džūkstes Pasaku muzejā. Tā tapusi IZM budžeta apakšprogrammā 05.04.00 “Krišjāņa Barona Dainu skapis” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, kuratore Baiba Krogzeme-Mosgorda, māksliniece Tatjana Raičiņeca.

Sirsnīgs paldies Pasaku muzeja vadītājai par entuziasmu un iespēju parādīt izstādi arī Kurzemes pusē!

Foto no izstādes atklāšanas.

atklasana_040

 

Advertisements